Bolesti kloubů a artróza, profesionální péče o vaše klouby, nohy a pohybový aparát

Mirba.cz

Kontakty

  • tel1: +420 603 227 902
  • tel2: +420 325 594 097
  • info@mirba.cz
  • www.mirba.cz

Bolesti kloubů a artróza

     CO  JE  ATRÓZA.

     Artróza je jedno z nejrozšířenějších onemocnění lidstva. Po dlouhá léta může setrvávat v klidovém stavu a dlouho se o ní ani nemusí vědět. Artrotické procesy začínají už ne 20ti letech a ve věku padesáti let jí trpí podle některých pramenů až 80% obyvatel. Je to kloubní onemocnění začínající nejprve poškozením chrupavky. V této fázi nepociťuje nemocný zpravidla ještě žádné potíže. Pocítění prvních příznaků může však být urychleno pomocí nepříznivých podnětů jako jsou přetěžování kloubů, nadváha, úrazy, virová onemocnění, nesprávná strava, ale paradoxně i vrcholový sport a další.

      Nejsou-li problémy spojené s artrózou řešeny preventivně, dochází ke zhoršování stavu a k zánětu kloubů, kdy začnou procházet do kloubní tekutiny látky, které způsobují odbourávání chrupavky. Tím zhoršují možnosti vyživování jejich buněk a chrupavka začne ubývat až dojde k postižení kloubní kosti. Celý proces je doprovázen zvyšující se velmi nepříjemnou bolestí při pohybu, v pozdějších stadiích i ve stavu klidovém a omezením hybnosti kloubů.

 

     JAK ARTRÓZU POCIŤUJEME.

     Při artróze jsou postupně postiženy všechny klouby v těle. Dochází například k bolestivému ztuhnutí kolen, které ještě více bolí při stávání po delším sezení. Bolest pociťujeme i ráno při vstávání z postele a při delší chůzi. Všechny tyto nepříjemnosti mohou dokonale ztěžovat nebo dokonce znemožnit běžné denní aktivity jako je oblékání se, obouvání bot, chůzi a později mohou narušit a znemožnit i náš spánek.

     Jedinou cestou jak se vyhnout nepříjemnostem, které způsobuje právě artróza, je nenechávat vše na poslední chvíli a včas začít s prevencí. Největší šance je v počátečních stadiích nemoci, ale léčitelná je i ve stadiích pokročilejších. Všeobecně však platí pravidlo, že čím déle prevenci či léčbu artrózy odkládáme, tím více se snižuje naděje na její potlačení a vyléčení.

     Jedním z řešení jak těmto nepříjemnostem předcházet  jsou kloubní preparáty, které byly vyvinuty na základě nejnovějších vědeckých poznatků, a které dodávají našemu tělu účinné bioaktivní látky. Ty potom napomáhají procesu obnovy kloubních chrupavek, ale mají i další pozitivní účinky.